You are currently viewing Strefa Rodzica – webinar dla rodziców nastolatków #2 Komunikacja z nastolatkiem

Strefa Rodzica – webinar dla rodziców nastolatków #2 Komunikacja z nastolatkiem

UWAGA! Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń, zapisy na webinar zostały zamknięte. Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy na kolejny bezpłatny webinar: #3 Zachowania ryzykowne nastolatków.

Zapraszamy rodziców nastolatków z województwa mazowieckiego na cykl webinarów.

Podczas drugiego spotkania przyjrzymy się zagadnieniu komunikacji między rodzicem a nastolatkiem. W czasie webinaru zostaną omówione trudności stojące na drodze do skutecznej komunikacji oraz przykłady i sposoby, które mogą pomóc w jej polepszeniu. Komunikacja w relacji rodzic-dziecko zostanie omówiona z uwzględnieniem zmian rozwojowych charakterystycznych dla okresu dorastania.

Rodzice nastolatków będą mogli uzyskać odpowiedzi na pytania, zadane wcześniej w formularzu zgłoszeniowym. W trakcie spotkania będzie możliwość zadawania pytań na czacie.

Webinar jest wprowadzeniem do warsztatów „Warsztaty dla rodziców nastolatków #2 Komunikacja z nastolatkiem”. Zakres tematyczny webinaru zostanie rozwinięty na warsztatach, na których rodzice będą mogli w praktyce zapoznać się z prezentowanymi zagadnieniami.

Udział w webinarze jest BEZPŁATNY.

Termin: 23.06.2022 (czwartek) 19:00-20:00

Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom. Uczestnicy otrzymają link do spotkania, po wcześniejszej rejestracji.

Prowadzące:

Anna Maciejewska – pedagog, socjoterapeutka, trenerka prowadząca warsztaty i spotkania grupowe. Na co dzień pracuje w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii, indywidualnie z młodymi dorosłymi wspierając ich w procesie usamodzielnienia oraz wspiera rozwój kompetencji wychowawczych rodziców. 

Natalia Magreta-Łupińska – politolog, psycholog, specjalistka psychoterapii uzależnień, trenerka prowadząca warsztaty i spotkania grupowe.. Od dwudziestu lat pracuje z osobami używającymi substancji psychoaktywnych oraz ich rodzicami i bliskimi. Ma doświadczenie w pracy z rodzicami i nastolatkami w sytuacji kryzysu i długoterminowego wsparcia.

Projekt jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.